Se subvencija za okna izplača?
| Članek je bil prebran 1.816 krat.
Slabo!Zadostno!Dobro!Prav dobro!Odlično!

Subvencija za okna je tema, o kateri se v zadnjih letih spet vse več govori. Nekateri so nad subvencijami navdušeni, saj jim pomenijo spodbudo in finančno pomagalo, da v svoj dom lahko vgradijo okna, kakršna so si želeli. Nekoliko bolj skeptični pa se za subvencije ne odločajo oziroma nad njimi niso navdušeni, saj menijo, da se subvencije v večini primerov ne izplačajo. Kako se torej odločiti, ko menjavamo okna?

Stopnice pred vhodom v hišoSkeptiki vam bodo znali povedati, da se subvencije ne izplačajo iz več razlogov. Eden je ta, da se subvencija Eko sklada prizna zgolj za lesena okna, ki so že v startu dražja od na primer PVC oken. Poleg tega so zahteve in pogoji za pridobitev subvencije precej strogi, nekateri pa so si izračunali, da so bila zanje plastična okna »brez računa« cenejša, kakor če bi se odločili za lesena okna in si pridobili subvencijo. Iz povsem finančnega vidika torej ni nujno, da subvencija za okna pomeni tudi nižje stroške vgradnje novih oken. Vendarle pa se večina, ki se odloči zato, da bo pridobilo subvencijo, zanjo odloča tudi iz drugih razlogov. Eden je gotovo ta, da si s pomočjo subvencije lahko kupijo lesena okna, ki so okolju prijaznejša, bolj trajnostna in nasploh naravna kakor okna iz plastičnih mas.

Četudi subvencija za okna torej ne pomeni bistveno nižjih stroškov vgradnje oken, se ljudje za subvencijo odločajo, saj lahko za podoben denar dobijo bistveno bolj kvalitetna okna – lesena okna, za katere je večina prepričana, da so to okna, ki človeku nudijo kar največ bivalnega ugodja.

© 19. 05. 2024 - mcb. Oglaševanje.