Kako naj si iščem delo?
| Članek je bil prebran 1.276 krat.
Slabo!Zadostno!Dobro!Prav dobro!Odlično!

Če odpremo vstopno stran od Zavoda RS za zaposlovanje nam najprej v oči pade podatek oziroma bolje rečeno popolna nesimetrija med številom objavljenih prostih delovnih mest in med številom tistih, ki si delo skušajo poiskati. Prostih delovnih mest je namreč okoli 950, iskalcev zaposlitve pa v januarju 2014 preko 130.000. Mnogi že zaradi tako absurdnih številk obupajo in sploh ne vedo, kako naj se lotijo iskanja zaposlitve. Kako naj si kot brezposelna oseba torej iščem delo?

Iskanje delaPrijavite se tudi na dela, za katere nimate formalne izobrazbe

To pomeni, da v prošnji in CV navedete vse veščine in pretekle izkušnje, ki bi bile ustrezne tudi za razpisano delo, za katerega sicer nimate ustrezne izobrazbe. Mnogokrat sicer ne boste uspeli, morda pa enkrat s svojo predstavitvijo le prepričate delodajalca, da vas povabi na razgovor. Mnogo ljudi, ki se je v preteklem letu zaposlilo, je vedelo povedati, da so zaposlitev dobili na ta način, da so se »zlagali« o svoji stopnji izobrazbe – gre za to, da so v prošnji navedli zgolj tisto stopnjo izobrazbe, po kateri so delodajalci pri določenem prostem delovnem mestu povpraševali. S tem so ti ljudje žal morali pristati tudi na slabše delovne pogoje in slabšo plačo, toda po drugi strani so si priskrbeli delo, ki je zanje morda samo prehodna stopnja, denar pa jim v prehodnem obdobju vsekakor pride prav.

Predstavite veščine, ki jih drugi nimajo

Dobro je tudi, če imate posebna znanja, ki niso tako pogosta in se lahko prijavljate na delovna mesta, na katera se ne prijavi tako veliko ustreznih kandidatov. Na ta način si povečate svoje možnosti za uspeh.

© 19. 05. 2024 - mcb. Oglaševanje.