Branje tujih knjig bogati besedni zaklad
| Članek je bil prebran 1.174 krat.
Slabo!Zadostno!Dobro!Prav dobro!Odlično!

Pravijo, da je znanje tujega jezika živo znanje, ki ima svojo moč, saj se z njim lahko sporazumevamo in spreminjamo svoj svet. Vsekakor pa tuj jezik niso samo slovnični časi, slovnična pravila, zapleteni stavki in vaje. Slovnica je gotovo pomemben osnovni del vsakega jezika, na katerem lahko gradimo ostalo znanje. Vendarle pa po drugi strani učenje slovnice marsikoga odvrne od učenja jezika, saj se jim zdijo razna zapletena slovnična pravila dolgočasna in suhoparna. Učenja novega jezika se je zato smiselno lotiti tudi na drugačne, nekoliko bolj sproščene in zabavne načine, kjer si tempo in hitrost učenje prilagajamo sami.

učenje angleščineUčenje angleščine s prebiranjem tujih del

Učenje jezika torej lahko poteka na več načinov. Osnova je gotov poznavanje osnov slovnice, ki se jih hočeš nočeš moramo naučiti. Nadgradnja tega je potem na vsakem posamezniku. Jezik, ki ga ne uporabljamo, namreč hitro postane okostenel in mrtev. Pomembno je, da zato naučeno ves čas ohranjamo pri življenju. Učenje slovnice zato lahko dobro dopolnimo s prebiranjem pravljic in ostalih tujih del, katerih namen je razumevanje besedila, bogatenje besednega zaklada in razumevanje različnih kontekstov. Ker gre za leposlovna besedila, ima velik pomen zgodba, ki bralca pritegne, zato niti nima občutka da se uči. V resnici pa v svoj »možganski slovar« shranjuje obilico novih, še nepoznanih besed, ki bodo pomembno obogatila njegovo besedišče.

Katere knjige za učenje angleščine izbrati?

Priporočeno je izbrati dela, ki so primerna posameznikovemu predznanju. Napisana morajo biti jasno, v preprostem in razumljivem jeziku. Dobro je, če stavki niso predolgi in zgodba ni pretirano zapletena. S prebranimi knjigami se nato povečuje tudi zahtevnost izbranih besedil. Na tak način je učenje angleščine bolj zanimivo, hkrati pa tako tuj jezik tudi bolj vpnete v svoje vsakdanje življenje. Učenje jezika tako lahko poteka tudi tako, da ne prebiramo samo slovničnih pravil, vadnic in učbenikov, ampak da posežemo po običajnih literarnih delih, kjer poleg jezika uživamo tudi v zanimivih zgodbah.

© 18. 05. 2024 - mcb. Oglaševanje.